این اطلاعیه بسیار مهم و توسط ایمیل برای همه مشتریان هفتان ارسال شده . تبعات حاصل از تاخیر در تمدید دامنه بر پایه این مستندات کملا بر عهده مشتری می باشد و انتشار این اعلامیه به منزله ابلاغ رسمی به تمامی مشتریان از تاریخ ۱ول دی ماه ۱۴۰۰ می‌باشد.

در طول سال‌های اخیر شرکت‌های مختلفی اقدام به تحریم کاربران ایرانی و مسدود کردن سرویس کاربران یا اجبار آنها به انتقال کرده‌اند. رجیسترارهای ثبت دامین نیز از این موضوع مستثنی نبوده و کاربران و شرکتهای مختلفی را تحریم کردند. حتی شرکتهایی که قبل از تحریم با تبلیغات و دادن تعهد گفته بودند هیچ مشکلی با ایران و ایرانی ندارند پس از مدتی با تغییر سیاست و قوانین اقدام به تحریم کردند. در واقع ما ایرانی‌ها همیشه باید منتظر تحریم های جدید باشیم و به همین دلیل پیشگیری بهتر از تحریم است!

ما همواره با اطلاعات معتبر خارجی اقدام به گرفتن سرویس و پنل از شرکت‌ها و رجیسترارهای خارجی میکنیم تا احتمال تحریم را از طرف خودمان به حداقل برسانیم. با این وجود خیلی از کاربران با اطلاعات ایرانی اقدام به ثبت دامنه می‌کنند. (اطلاعات هویز)

شرکت‌های مختلفی مثل ریسلرکلاب، ریسلو، توکاز و ... قبلا دامین های ایرانی را تحریم کرده‌اند. اخیرا نیز رجیستری Afilias که صاحب چند پسوند از جمله info , pro و ... است اقدام به تحریم و غیرفعال سازی تعدادی از دامنه‌ها که آدرس ایرانی دارند کرده است. (بخصوص دامنه‌هایی با پسوند info) . تمدید دامنه‌های قدیمی دات کام که نشانی ایران در آن ثبت شده ممکن است دچار همین مشکل شوند . از این رو حتما ۱۹ روز قبل انقضا به تمدید دامنه اقدام کنید.

برای بعضی سایت‌ها حتی یک روز قطعی می‌تواند خسارت جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

جهت حفظ جانب احتیاط و جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پیشنهاد میکنیم حتی الامکان برای ثبت هیچ دامنه مهمی از آدرس ایرانی استفاده نکنید.

همچنین برای دامنه هایی که قبلا با اطلاعات ایرانی ثبت کرده اید، پیشنهاد میکنیم حتما  اطلاعات هویز را به خارجی تغییر دهید.

 

چند نکته در رابطه با تغییر اطلاعات هویز:

  1. برای دامنه هایی که قبلا ثبت شده باید در بخش لیست دامنه ها روی نام دامنه کلیک کنید و در آنجا اطلاعات هویز را ببینید و تغییر دهید.
  2. حتی نام شهر و آدرس را با اطلاعات خارجی تکمیل کنید. مثلا در قسمت شهر یا در کادر آدرس از نام Tehran , iran, ... استفاده نکنید.
  3. ممکن است پس از تغییر اطلاعات هویز یک ایمیل برای شما ارسال شود. در این صورت باید لینک موجود در آن را تایید کنید.
  4. نمایندگان عزیز (پنل دامنه) میتوانند در پنل نمایندگی اقدام به تغییر اطلاعات نمایند. آموزش‌ها در انجمن موجود است.
  5. پس از تغییر اطلاعات هویز میتوانید در سایت هایی مثلdomaintools.com و ... هویز بگیرید و مطمئن شوید نامی از ایران در مشخصات دامنه وجود ندارد. نمونه تصویر هویز در سایت دامین‌تولز که نشان میدهد دامنه با آدرس ایرانی ثبت شده: https://prnt.sc/ynz57m

اطلاعات خارجی ندارید؟

طبق قوانین بین‌المللی اطلاعات هویز باید واقعی باشد. اطلاعات فیک ممکن است باعث مسدود شدن دامنه شود. با این وجود طبق تجربه ما، دامنه هایی که بدلیل اطلاعات فیک مسدود شده اند خیلی خیلی کمتر از دامنه هایی است که اطلاعات هویز ایرانی دارند. (شاید کمتر از ۱ هزارم).

در طول چند سال اخیر شاید کمتر از ۴ ، ۵ دامنه بدلیل اطلاعات فیک مسدود شده باشند که مشکل آنها با ارسال مدارک و تغییر اطلاعات برطرف شد.

با توجه به توضیحات فوق اگر اطلاعات واقعی مربوط به خود یا آشنایان یا دوستانتان در خارج کشور در اختیار ندارید با مسئولیت خودتان میتوانید از اطلاعات فیک استفاده کنید.

دوباره عرض میکنیم متاسفانه ریسک اطلاعات فیک خیلی کمتر از اطلاعات ایرانی است!
در صورت تمایل برای ساخت اطلاعات فیک (آدرس و کد پستی و تلفن و ...) میتوانید از سایت‌هایی که برای این کار طراحی شده اند استفاده کنید. مثل سایت fakeaddressgenerator.com

 

لطفا توجه داشته باشید:

  1. این اطلاعیه دلیل بر وجود مشکل نیست و فقط جهت پیشگیری از ایجاد مشکلات در آینده خدمت شما ارسال شده است.
  2. ما (هفتان هاست) با اطلاعات خارجی از سایت ها و شرکت های خارجی سرویس میگیریم و هیچ یک از پنل‌های ما تحریم نشده است.
  3. این اطلاعیه فقط برای دامنه‌های بین‌المللی است و ارتباطی به دامنه های IR یا سرویس‌های میزبانی (هاست) ندارد.


جمعه, دسامبر 17, 2021

« بازگشت